شرکت مجتمع صنعتی غذایی تصفیه نمک ایران، در سال ۱۳۶۹ در استان تهران، در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و با دو سالن مجزا با زیر بنای ۱۲هزار متر مربع تأسیس شد. فاز اول این مجموعه به منظور تولید نمک صنعتی در سال ۱۳۷۴ و فاز دوم که  به منظور تولید نمک خوراکی تصفیه شده بود، در سال ۱۳۸۵ به بهره داری رسید. با تولید روزانه ۱۲۰ تن نمک تصفیه یددار و ۱۵۰ تن نمک صنعتی، به جرأت می توان این  واحد تولیدی را بزرگترین تولید کننده در خاور میانه دانست. شرکت نمک ایران محصول تولیدی خود را با بالاترین کیفیت ممکن و با درجه خلوص 99/7 درصد، بالاتر از استاندارد تعیین شده از سوی سازمان استاندارد تولید و به بازار عرضه می کند
شرکت نمک تصفیه ایران، در حال حاضر با ۸۰ نفر پرسنل مجرب  که در بخش های مختلفی کارخانه مشغول می باشند، فعال بوده و بخش هایی مانند آزمایشگاه کنترل کیفی، واحد تولید و فرآوری، واحد بسته بندی، واحل پخش و فروشی، تحت نظارت  مدیریت واحد پیوسته مشغول به کار بوده و تلاش خود را در راه تولید بیشتر با کیفیت بالاتر را خط مشیع فعالیت خود قرار داده اند. این واحد تولیدی دارای کلیه پروانه های لازمه بهداشتی، ساخت، علامت استاندارد ملی ایران و نیز عضویت در انجمن تولید کنندگان نمک تصفیه ایران و اداره کل صنایع استان تهران می باشد.

نمک تصفیه شده در این مجموعه بنا به نیاز مصرف کننده، با اوزان گوناگون از بسته های یکنفره گرمی برای مصارف در سالن های غذاخوری و بسته های ۳۰۰ گرمی الی ۱۰۰۰ گرمی در انواع سلفون و ظروف پلاستیکی دارای نمک پاشی عرضه می شود. همچنین انواع نمک را در بسته های نایلونی و ۵ کیلویی جهت مصارف عمده خانواده و گونی های ۲۰ کیلویی جهت استفاده در صنایع غذایی، تولید و بسته بندی می شود.
نمک تولیدی پس از کنترل کیفی در سالن بسته بندی، در حجم های مختلف بسته بندی شده و با ماشین آلات مکانیزه به سمت سالن ارسال جهت بارگیری هدایت می شود. از آنجا بارها در ماشین های حمل بارگیری شده و آماده عرضه به بازار می شوند. نمک ایران دارای ۲۱ نمایندگی فعال در استان های مختلف می باشد که وظیفه توزیع و فروش را به عهده دارند.